Loading....

Behawiorysta za darmo

Behawiorysta za darmo dla kotów adoptowanych ze schronisk

Kot Expert pomaga kotom adoptowanym ze schronisk. Behawiorysta za darmo dla kotów prowadzi konsultację dla nowo adoptowanych zwierząt. Pracując z kotami, wiemy jak są to wrażliwe zwierzęta, sam proces adopcyjny przeżywają przeważnie dużo gorzej niż psy. Pobyt w schronisku, potem przejście do nowego domu to dla nich ogromny stres. Dlatego nie ma się dziwić jak adoptowany kot, w nowym domu chowie się z tyłu za kanapą, nie ma z nim kontaktu. Wychodzi w nocy jak śpisz, aby załatwić się w kuwecie. Nie podejmuje pokarmu w Twojej obecności i w ogóle mało je. Może jesteś w innej sytuacji  i nowo adoptowany kot syczy, prycha, albo warczy na Twój widok, a nawet przystępuje do ataku ? Nie pozwala się dotknąć, nie mówiąc nawet o wchodzeniu na kolana.

Odczuwasz frustrację bo liczyłeś na towarzysza w codziennym życiu. Masz za to kota, który siedzi cały dzień w największej dziurze albo reaguje agresywnie na Ciebie lub sika gdzie popadnie. W każdym razie bez względu na to jaki masz problem ze swoim adoptowanym zwierzakiem, pomożemy Ci go rozwiązać. Prawie każdą sytuację da się rozwiązać do najtrudniejszych spraw zaliczamy agresję w stosunku do kota rezydenta, psa lub człowieka.

behawiorysta za darmo

W jakich sytuacjach behawiorysta za darmo pomaga kotom po adopcji ?

  • obejmujemy opieką behawioralną psy i koty, adoptowane ze schronisk w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.
  • musisz przesłać dokumenty potwierdzające, że Twój pies/kot jest ze schroniska, w tym celu należy przesłać umowę adopcyjną na adres info@kot-expert.pl
  • wymagamy wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby ustalić termin konsultacji.
  • porady behawioralne odbywają się w online, telefonicznie oraz bezpośrednio w domu zwierzęcia, w tej opcji tylko na terenie miasta i gminy Oświęcim. Zazwyczaj pierwsza konsultacja trwa 2h, kolejne 1h.
  • możesz za darmo pracować z behawiorystą na maksymalnie 3 konsultacjach, kolejne spotkania są płatne ale otrzymasz rabat 25% od ceny podstawowej.
behawiorysta za darmo

Jak będą wyglądać działania behawiorysty z Tobą i Twoim kotem ?

  • na spotkaniu przeprowadzimy dokładny wywiad behawioralny, aby ustalić co jest przyczyną problemu Twojego kota,
  • uzyskasz zalecenia podczas pierwszej wizyty, dowiesz się jak masz postępować z kotem,
  • behawiorysta wysyła zalecenia z planem pracy dla Twojego kota do kilku dni po konsultacji,
  • następne konsultację odbywają się średnio co 10-14 dni, podczas wizyty oceniane są postępy Twojego kota (i Twoje), oraz  mogą być wprowadzane dodatkowe zadania,
  • Najtrudniejszym tematem do wypracowania jest agresja zwłaszcza w stosunku do kota rezydenta, psa czy człowieka. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, musisz przygotować się na więcej spotkań. Niestety musisz się liczyć z tym, że nie zawsze da się wypracować niechęć jednego kota do drugiego, nawet jak bardzo się starasz.

Jeżeli naprawdę zależy Ci aby zmienić zachowanie kota, musisz się zaangażować w plan zlecony przez behawiorystę. Niestety często ludzie nieświadomie pogłębiają problemowe zachowanie. Powodzenie terapii zależy od Ciebie.

Back To Top